İade Koşulları

İade-Değişim Koşulları

ZOOMLA.com.tr üzerinden almış olduğunuz ürünleri ambalajı yıpranmadan, ürünü kullanmadan, satılabilir özelliğini kaybettirmeden teslim tarihinden itibaren 14 gün içerisinde ulaştırmak koşulu ile ZOOMLA.com.tr Müşteri Hizmetleri ile irtibata geçerek iade edebilirsiniz. ZOOMLA.com.tr yetkililerden onay alınmadan ve Yurtiç Kargo dışında başka kargo firmaları ile gönderilen paketler kargo yetkililerinden teslim alınamayacaktır. Ambalajı yıpranmış, silme bezi jelatini açılmış, ürün kullanılmış, tahrip olmuş, Zoomla güvenlik kilidi açılmış vb. ürünlerin iadesi kabul edilememektedir. İade taleplerinde ürün ile birlikte çift nüsha fatura ibrazı gereklidir. Özel sipariş ile getirtilen ürünlerde iade-değişim yapılmamaktadır. 

İade konusunda mutabakat sağlanan ürünlerde, müşteri ürünü kendisine teslim edildiği durumu ile iade etmelidir. Ürünü teslim alacak  yetkilimiz üründe veya ambalajında herhangi bir açılma, bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma ve kullanılma durumu tespit edilirse ürün iade alınamayacak, ürün bedeli iade edilemeyecek ve tarafınıza karşı ödemeli olarak kargolayacaktır.

Ürün satın alımı ve teslimatı gerçekleştikten sonra ürünle ilgili oluşabilecek olumsuz durumlarda müşteri; üretici veya distribütör firmalar ve yetkili organlarına başvurmalıdır.

ZOOMLA.com.tr üzerinden yapılan alışverişlerinizde ilk 2 gün (Pazar günleri hariç) içerisinden yapılan iade taleplerinde Kargo bedeli tarafımızca üstlenilmektedir. 2-14 gün arasında yapılan iade-değişim taleplerinde ise kargo bedeli tarafınızca ödenir. Kargodan teslim alınmayan ürünlerde, kargo ücretleri düşülerek ücret iadesi yapılmaktadır.  

İade bedeli, ödemenizi gerçekleştirdiğiniz şekilde yapılacaktır. Örneğin, Havale/EFT yolu ile ödemenizi yaptığınız takdirde iadeniz adınıza kayıtlı olan hesap bilgileriniz ZOOMLA.com.tr Müşteri Hizmetleri yetkilileri tarafından sizden istenerek Havale/EFT yolu ile tarafınıza iade edilmektedir. Eğer ödemenizi kredi kartınıza taksit seçeneği ile yaptığınız takdirde ise ürün bedeli taksit adedi kadar bölünerek her ay kredi kartınıza bankanız tarafından iade edilecektir. Bu prosedür, ZOOMLA.com.tr tarafından değil, bankanız tarafından belirlenmiş ve uygulanmaktadır.

Kredi kartı ile yapmış olduğunuz işlemin iadesi, bankanıza göre değişkenlik göstermekle birlikte bankanıza iade talimatı verildikten sonra ortalama 5-10 iş günü içerisinde kredi kartınıza yansımaktadır. Kapıda ödeme ile gerçekleştirdiğiniz alışverişinizin iadesini talep ettiğinizde, iadeniz adınıza kayıtlı olan hesap bilgileriniz ZOOMLA.com.tr Müşteri Hizmetleri yetkilileri tarafından sizden istenerek Havale/EFT yolu ile tarafınıza iade edilmektedir.Kapıda ödemelerde kargo firması tarafından alınan Kapıda Ödeme Hizmet Bedeli iade edilmemektedir. Kapıda nakit ödemelerde, iadenizin hesabınıza geçmesi, ödemeyi yaptığınızdan günden 15 gün sonra, kapıda kredi kartı ile ödemelerde ise iadenizin hesaba geçmesi, ödemeyi yaptığınızdan 45 gün sonra gerçekleştirilir. Kısmi ücret iadelerinde ise, iade miktarı kupon olarak hesabınıza tanımlanır.

Havale/EFT ile yapmış olduğunuz işlemlerin iadeleri ise 1-3 iş günü içerisinde yapılmaktadır.

Hipotenüs Hipotenüs E-Ticaret Sistemleri İle Hazırlanmıştır.