Neden Polarize?

NEDEN POLARİZE ?

Polarize cam ile normal cam arasındaki fark nedir?

Kullanıcıların sıkça sorduğu soruların başında gelen polarize cam nedir? sorusunun yanıtını yazımızda detayları ile bulabilirsiniz.

Polarize camlı güneş gözlükleri parlak alanlar, ıslak zemin ve metal gibi ışık yoğunluğu fazla olan yüzeylerden oluşan sert yansımaların gözde yarattığı yorgunluk hissini ortadan kaldırır.

Polarize güneş gözlükleri ile sürekli değişen ışık koşullarından rahatsız olma eğiliminiz azalır ve gözlük kullanımı konforlu hale gelir.

Camların özel renklerde üretilmesi ise size daha farklı ve özel bir görüş deneyimi sunar. Daha canlı ve kontrast görüş sayesinde her manzara bir tabloya dönüşür.

Polarize camı kimler tercih etmeli?

Polarize güneş gözlükleri, uzun süre araba kullanan, deniz üstünde çok fazla zaman geçiren ve karlı ortamlarda sıkça bulunan kullanıcıların özel tercihi olarak hayat kurtarıcı bir seçimdir. Doğa sporları ile uğraşan, aktif hayatın içinde konfor arayanların ise vazgeçilmezidir.

Polarize camı nasıl anlarım?

Önceden polarize camları anlayabilmek için güneş gözlüğü satan mağazalarda özel stickerlardan faydalanılıyordu. Bu uygulama halen devam etse de siz cep telefonunuzun yardımıyla kolayca anlayabilirsiniz. Gözlüğünüzün camını cep telefonunuza yaklaştırıp, ekran ışığı açıkken gözlüğünüzü yavaşça yatay konumdan dikey konuma getirin. Renk değişimlerini ve kırılmaları hemen farkedeceksiniz. Eğer bu değişimler olmuyor, camın rengi koyulaşmıyorsa, güneş gözlüğünüzde polarize filtre yok demektir.

Polarize filtre her cama uygulanabilir mi?

Polarize filtreler güneş gözlüğü camları üretilirken fabrika çıkışlı üretilir. Sonradan yapılan bir kaplama değildir. Bu nedenle belirli renklerde üretilir ve her rengin yansıma ve kırılmalara verdiği tepki farklıdır. Normal camlara oranla %60-%70 daha koyu olan polarize filtreli camlar; yeşil, kahverengi, gri ve füme renklerde üretilmektedir. Kendi deneyimlerinize veya kullanım alanınıza göre seçim yapabilirsiniz.

Islak yollarda oluşan parlamanın etkisi  Polarize camlı gözlüğünüz bu yansımaları ortadan kaldırır.Güneşten gelen kör edici ışınların etkisini azaltır. Renkleri daha canlı, yoğun ve yansımasız görmenizi sağlar.

güneş gözlüğü

İlgili Yazılar

GÜNEŞ GÖZLÜĞÜ VE SAKAL ARASINDAKİ  İLİŞKİ
GÜNEŞ GÖZLÜĞÜ VE SAKAL ARASINDAKİ İLİŞKİ
ÜNLÜLERİN TERCİHİ RAYBAN GÜNEŞ GÖZLÜKLERİ
ÜNLÜLERİN TERCİHİ RAYBAN GÜNEŞ GÖZLÜKLERİ
Mehlika Hamzakadı'dan stil önerileri
Mehlika Hamzakadı'dan stil önerileri
İmajımız ne söylüyor
İmajımız ne söylüyor
Hipotenüs Hipotenüs E-Ticaret Sistemleri İle Hazırlanmıştır.