Yüzünüze en uygun model

Yüzünüze en uygun modeli seçin...

Güneş gözlüğü almaya karar verdiyseniz ancak renk ve şekil konusunda kararsız kaldıysanız, yüz ve çene yapınız seçiminize yardımcı olabilir. Onlarca çerçeve şekli arasından size uygun modeli bulmak için yazımızın devamını inceleyebilirsiniz.   

         

Çerçeve şekilleri ve materyalleri kadar renk ve doku özelliklerini de göz önünde bulundurarak sizin için en uygun gözlüğü bulabilmeniz mümkün.

Ten ve saç renginizin, gözlük çerçevesi seçimlerinizde etkili olduğunu biliyor muydunuz?

Kullandığınız saç rengine uygun çerçeveler seçmek hem giyim tarzınızı hem de genel görünüşünüzü etkileyecek bir kriterdir. Örneğin; sarışınsanız toprak rengi yada pastel renk camlarla altın rengi detayların kombine edildiği güneş gözlüklerini seçerek aksesuarınızı daha da ön plana çıkarabilirsiniz. Kumral bir saç rengine sahipseniz, siyah parlak modeller ve kemik tasarımlardan yüz tipinize uygun olanları tercih edebilirsiniz.

Yuvarlak: En ve boy orantısına sahip yuvarlak bir yüzünüz varsa, pilot, oval, köşeli yada çekik modelleri tercih edebilirsiniz. Bu şekilleri kullanırsanız yüzünüz daha ince ve uzun görünecek, algıda bir derinlik oluşacaktır.

Kare: Bu formda yüz hatlarına sahip olanlar için  yuvarlak, çekik ve oval modelleri tavsiye edebiliriz. Tamamen kare forma sahipseniz kalın saplı modeller yüzünüzdeki keskin hatları dengeleyecektir. Dikdörtgen yüz şekline sahipseniz daha ince saplı gözlükler, daha yumuşak bir etki bırakacaktır.

Oval: İnce uzun bir çene ve belirgin elmacık kemiklerinden doğan keskin yüz yapısını dengelemek ve yüz hatlarınızı daha da fit gösterecek geniş çerçeveli modeller sizin için uygundur. Yüz yapısı orantılı, oval yüzlü kişiler için  Kelebek, yuvarlak, çekik, köşeli, oval ve damla modellerini kısıtlanmaksızın tercih edebilirsiniz.

Kalp: Geniş alından dar bir çeneye uzanan kalp formlu yüz tipleri için çekik ve köşeli çerçeveleri kullanmalarını tavsiye ederiz. Kalp şekline uyan bir yüz tipine sahipseniz, seçeceğiniz bu modeller sayesinde göz seviyenizin altındaki yüz hatlarınız daha geniş görünerek, çenenizin darlığını dengelemiş olacaksınız. Tercih edeceğiniz modelin şakak ve üst kısımlarında tercih edebileceğiniz detaylar ve süslemeler sayesinde hem şık bir görünüme hem de dengeli bir ifadeye sahip olacaksınız.

Hipotenüs Hipotenüs E-Ticaret Sistemleri İle Hazırlanmıştır.